top of page

Doroczna wystawa w Centrum Twórczości Lutnia

Doroczna wystawa w Centrum Twórczości "Lutnia" Bałucki Ośrodek Kultury, ul. Łanowa 14. Wystawa dostępna do końca wakacji w godz. 10-16.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Międzykulturowe Poszukiwania w Sztuce"

30 kwietnia br. w centrum kulturalnym MONOPOLIS w Łodzi, zrewitalizowanej przestrzeni pofabrycznnej, odbył się wernisaż wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych w  ramach Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Międzykulturowe Poszukiwania w Sztuce", który w tym roku odbył się pod hasłem „Only water”.  

Wernisaż odwiedził prezydent Rotary Club Łódź, sponsora nagród specjalnych oraz wice-przewodniczący Jury prof. Piotr Karczewski, wykładowca ASP Łódź.

Najlepsze dyplomy 2022

27 kwietnia w Akademickim Centrum Designu (ASP w Łodzi) przy ul. Księży Młyn 13/15 odbyła się się wystawa najlepszych dyplomów, uczniów Zespółu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi. Mieliśmy okazję przyjrzeć się jej tuż przed wernisażem, poniżej video relacja ze spaceru po wystawie.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Międzykulturowe Poszukiwania w Sztuce"

19 marca br. w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi odbyło się posiedzenie jury w ramach Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Międzykulturowe Poszukiwania w Sztuce" w tym roku pod hasłem „Only water”.  Przewodniczącym Jury był prof. Sławomir Iwański wykładowca ASP w Łodzi oraz Łódzkiej "Filmówki".

Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, a współorganizatorem Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi.
Konkurs wpisany jest w kalendarz międzynarodowych i ogólnopolskich imprez szkolnictwa artystycznego pierwszego i drugiego stopnia Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

Honorowymi członkami Jury byli przedstawiciele Rotary Club Łódź oraz Rotary Polska. Organizacja jest również sponsorem części nagród konkursu.

Marianny – kobiety w historii i kulturze francuskiej w zbiorach WBP

Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudzkiego przy ul. Gdańskiej w Łodzi zorganizowana została wystawa „Marianny – kobiety w historii i kulturze francuskiej w zbiorach WBP”, na której oprócz zbiorów bibliotecznych prezentowane są prace uczennic Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi, jeśli ktoś chce się zapraszamy do biblioteki.